Összhang és maximális térkihasználás 150 négyzetméteren
Gyógyító nyugalom sugárzik az otthon minden egyes sarkából. A nagy üvegfelületeken beáradó fényben a gondosan összeválogatott bútorok, szépen összehangolt színek az otthon lenni jó érzését közvetítik. A remek térszervezés kiemeli az egyenes vonalak és letisztult formák jellemezte stílust, melyek a magas minőség és divatos színkombinációk mellett a natúr textúrájú anyaghasználattal elegáns megjelenést eredményeznek.
A belsőépítészeti trend a praktikum és a harmónia jegyeit hordozza magában, sehol egy felesleges tárgy, vagy kihasználatlan tér. Az otthon megjelenésben és funkcionalitásban is egy stílusos, az itt lakó család minden igényét kielégítő lakótér. A konyha, az étkező és a nappali egyetlen szellős helyiségen osztozik a földszinten, melynek barátságos atmoszférájához a körben elhelyezett, nagyméretű nyílászárókon beáradó fény is hozzájárul.
A jó hangulathoz napsütés kell!
A nappali két falát üvegek helyettesítik: az egyik oldalon egy fix üvegezés, a másik oldalon egy közel 5 méter széles műanyag-alumínium emelő-toló ajtó keretezi a látványt. A 146 m2 területű épület alaprajza formabontó megoldással nem az étkező, hanem – az ügyfél kifejezett kérésére- a nappali meghosszabbításában tágas fedett terasszal folytatódik.
Az emelő-toló ajtók alacsony küszöbének hála akadálymentesen közlekedhetünk ki-be a teraszra. (Internorm KS 430 típus). A kétrészes emelő-toló további előnye, hogy a falnyílás fele átjárható, és a belső térből sem foglal helyet, mert a nyíló rész nem nyílik be a szoba belsejébe. Az árnyékolást az egész házon zsaluziával oldották meg.
Fényekkel jelölt terek
A földszint különböző funkciójú tereit a mennyezeten tökéletesen átgondolt elhelyezésű lámpák tagolják és foglalják egyszerre keretbe. A váltakozó textúrákon, mint a fal, ablak és magasfényű bútorok, a fehér visszafogott eleganciája dominál földszínekkel kombinálva. Nemcsak a padló kapott természetes faburkolatot, hanem a beépített szekrények falfülkéinél, csakúgy, mint az étkezőasztalnál, a konyhaszigetnél, és az itt látható beltéri ajtónál is ugyanezt az anyagot használják.
A konyha központi eleme az alacsony (50 cm magas) bukó ablak. Ennek az ablakformának a divatját mutatja, hogy köznyelvi megnevezése is megszületett, ez az ún. virsliablak.
A nappali tolóajtajának méretére rímel a konyhai ablaké is: 2,5 m szélességben engedi be a konyhai munkálatokhoz elengedhetetlen természetes fényt. Tervezésnél érdemes a konyhaablakra vonatkozóan feltenni magunknak a kérdést: ki akarjuk-e nyitni az ablakot? Ha nem elégszünk meg az ablak bukó állásával, mindenképpen kisebb vagy osztott ablakot válasszunk. Sőt arra is figyeljünk, hova kerül a csap, hogy ne akadályozza az ablaknyitást!
Ahol az előszobára is jutott figyelem
A bejárati ajtó (Internorm AT 410 típus) éppen szemben helyezkedik el a terasszal, így a házba lépve csaknem az egész alsó szint megmutatja magát. Az előszobát a nappalitól jelképesen csak egy homokfúvott beltéri üvegajtó választja el. Ezt is csak inkább a design kedvéért választották, hiszen ez a bejárati ajtó kimagasló hőszigetelést garantál.
És valljuk meg, látványelemnek is beillik kívül-belül síkban futó kialakításával! A konyhában használatos anyagok és felületek, színek már a bejáratnál megjelennek.
A minimál stílusú, gyöngyszínben ragyogó családi ház megjelenésének markáns karakterét a nyílászárók külső antracit aluborítása adja. Az épületet zöld karéjként körülvevő kert a beltérhez remekül illeszkedve a természet egyszerű szépségét hagyja láttatni.
Tervező: Horváthné Korinek Judit
Fotó: Bata Tamás
Internorm-termékek: KF 520 studio designban (kívül antracitszürke alumínium borítással, belül fehér), KS 330 emelő-toló ajtó és AT 410 alumínium bejárati ajtó HF 716 színben
Az Internorm termékeket az Internorm Stúdió Kft. szállította és építette be.
hozzászólás (1)
Gratulálok .igazán szép izléses minden.
További sok sikert kívánok.